Trzy obiekty połączone siecią bezprzewodową

Dyskusje na temat oprogramowania Ubiquiti AirOS
MonitoringOK
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:38

Trzy obiekty połączone siecią bezprzewodową

Post autor: MonitoringOK » 11 lis 2018, 23:13

Proszę o propozycje połączenia 3 obiektów ze sobą. Połączenie w punktach B i C po jednej kamerze do monitoringu. Nie wymaga dużej przepustowości. Planowałem zrobić punkt - punkt na Ubiquitinie ponieważ już robiłem takie instalacje.
Jednak może jest możliwość w jednym punkcie A umieścić antenę dookólną (rejestrator) a w punktach B i C kierunkowe (podłączone od 1 do 3 kamer)? Odległości niewielkie od 20 do 60 m.

aBaZ
Entuzjasta
Posty: 425
Rejestracja: 11 sty 2018, 16:50

Re: Trzy obiekty połączone siecią bezprzewodową

Post autor: aBaZ » 13 lis 2018, 10:26

a może jak sa to tak niewielkie odległości (20-60 metrów), to może wystarczy połączyć te 3 punkty za pomocą Ubiquiti Nanostation Loco AC ?

Jeden ustawić jako AP, a pozostałe jako Client ?

Wydaje mi się, że to powinno być wystarczające, pod warunkiem, że jest zachowana widoczność, bo jeśli anteny nie będą się widziały, to trochę ciężki temat...
LinuX is not an alternative, LinuX is the Future!

aBaZ
Entuzjasta
Posty: 425
Rejestracja: 11 sty 2018, 16:50

Re: Trzy obiekty połączone siecią bezprzewodową

Post autor: aBaZ » 13 lis 2018, 10:30

albooo... jeśli kamery miałyby możliwość zasilania 24V to można wykorzystać Ubiquiti Nanostation AC , bo to urządzenie posiada 2 port LAN z opcją PoE Passthrough i dzięki temu może od razu zasilać poprzez drugi port LAN jeszcze jakieś inne urządzenie... :mrgreen:
LinuX is not an alternative, LinuX is the Future!

MonitoringOK
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:38

Re: Trzy obiekty połączone siecią bezprzewodową

Post autor: MonitoringOK » 26 lis 2018, 17:16

"Jeden ustawić jako AP, a pozostałe jako Client ?" - wszystko się zgadza ale AP musi być dookólna. Jaki model będzie to spełniał?

anteny24
Administrator
Posty: 163
Rejestracja: 30 lis 2017, 15:27

Re: Trzy obiekty połączone siecią bezprzewodową

Post autor: anteny24 » 27 lis 2018, 10:09

Przy takiej odległości to wszystkie anteny się sprawdzą 8-)

Polecam np. Ubiquiti Nanostation Loco AC :arrow: https://www.anteny24.pl/ubiquiti-ns-5ac ... ebrigde-pl

Przy takich odległościach to one plecami do siebie nawet powinny działać :mrgreen:

Jeden jako AP, reszta jako Client

MonitoringOK
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:38

Re: Trzy obiekty połączone siecią bezprzewodową

Post autor: MonitoringOK » 27 lis 2018, 22:47

Trzymam za słowo:) Mam nadzieję, że będę miał okazję sprawdzić tą informację w terenie.

ODPOWIEDZ